Galandféreg patogenezise
Cérnagiliszta-betegség - Éjszaka jelentkező végbéltáji viszketés Galandféreg patogenezise Horváth Galandféreg patogenezise, általános orvos A cérnagiliszta gyakran alig észrevehető a fertőzöttek számára, csupán az éjszaka jelentkező végbéltáji viszketés hívhatja fel a figyelmet a bélgilisztára.

Kórokozója a cérnagiliszta Enterobius vermicularisamely főként a mérsékelt égövön terjedt el. A kifejlett féreg mintegy mm hosszúságú.

Hirdetés Galandféreg patogenezise fertőződés a kórokozó petéivel szennyezett kéz, élelmiszer, ital vagy por útján következik be. Szarvasmarha szalagféreg patogenezise, A parazita megjelenése A lenyelt galandféreg patogenezise peték a patkóbélben lárva alakká fejlődnek, majd a vastagbélbe vándorolnak, és hét alatt kifejlett egyeddé válnak.

A cérnagiliszta fertőzés galandféreg patogenezise és kezelése A fertőződés gyakran tünetmentes, az éjszakai órákban jelentkező végbéltáji viszketés hívhatja fel rá a figyelmet. A végbél környékének folytonos vakarása miatt felsértett bőrön bakteriális fertőzés keletkezhet, súlyos féregfertőzés esetén vakbélgyulladás is előfordulhat.

A kórismét a végbél környékéről ragasztócsíkkal vett mintából mikroszkóp segítségével kimutatott cérnagiliszta-peték erősítik meg, kezelésére mebendazolt alkalmaznak. A cérnagiliszta fertőzés megelőzésében legfontosabb a személyi higiéné és a galandféreg patogenezise hordozó emberek kezelése.

A téma cikkei.